Вітаємо Вас на сайті ремонту та послуг 'ВАШ МАЙСТЕР'!


☎(067)148-49-82, ☎(066)157-52-04

 

Типи і класи ламінованих покриттів.

Потрібна укладка ламінату? Не можете визначитись з вибором матеріалу? Ця стаття допоможе зробити правильний вибір. Розширений опис типів і класів ламінату.Ламіновані покриття для підлоги останнім часом стають вкрай популярними. І це не випадково. Адже і укладання ламінату, і догляд за ним вимагають куди менше сил і часу, ніж інші покриття. На відміну, наприклад, від того ж паркету, імітацією якого і є ламінат, його не потрібно час від часу лакувати і шліфувати, а будь-які плями можна без проблем видалити розчинником. Крім того, ламінат екологічний, і тому особливо рекомендований людям, схильних до алергії. У будинках, де присутнє ламіноване покриття, такі люди відчувають себе набагато комфортніше. Якщо до цього додати, що цей матеріал зносостійкий, не вигоряє на сонці і може служити порівняно довго, перевага його перед іншими видами підлогових покриттів стає очевидною.

Вибір типу ламінатного покриття. Укладання ламінату.

 

Але якщо ви збираєтесь здійснити укладання ламінату в будинку чи офісі, і заклопотані покупкою саме цього виду підлогового покриття, то перше питання, яке вам задасть продавець, швидше за все, поставить вас у глухий кут, це питання - який клас ламінатної панелі ви хочете придбати? Насправді, все вирішується досить просто. Зараз ми спробуємо розібратися, які типи і класи ламінованих покриттів зустрічаються, і чому саме той чи інший ламінат потрібно придбати для кухні або дитячої, а зовсім інший - для офісу чи магазину.

Власне, що таке ламінат? Це ДВП (деревно-волокниста плита МДФ), що служить каркасом, для забезпечення необхідної жорсткості і міцності виробу, на яку нанесений паперовий декоративний шар на полімерній основі, покритий зносостійкою плівкою.

 

Більшість виробників випускають ламінат у вигляді тонких пластин довжиною 1,2 - 2м і шириною 19 - 20см, середня товщина 7 - 8мм (від 6мм до 12мм). Іноді в продажу зустрічається квадратна форма ламінату (38х38 або 19х19см).

 

Малюнок  що наноситься, зазвичай імітує паркет з різних порід дерева, також зустрічаються зображення, що імітують камінь, керамічну плитку, різні абстракції, орнаменти та візерунки.

 

На папір з малюнком наноситься тонкий шар меламіну або акрилатной смоли, що забезпечує надійний захист виробу, а в кращих марках захисна плівка додатково посилюється надміцним корундом, що істотно підвищує опірність ламінату до стирання, механічних навантажень, появи подряпин, впливу сонця, різних хімікатів та реагентів.

 

Для єдиної оцінки якості Європейська Асоціація виробників ламінованих підлог ввела спеціальні норми ламінату, які були затверджені після випробувань, та 18 різних тестів на функціональність, практичність, стійкість до механічних пошкоджень, навіть звукоізоляцію. Була затверджена класифікація, згідно якої, всі види цих підлогових покриттів були розділені на класи, виходячи зі своєї зносостійкості. Чим вище клас ламіната, тим надійніше і міцніше покриття.

 

Ще ламінат ділиться на два типи - побутовий та комерційний:

 

  • АС1 (W1) (21класс, побутовий)- для кімнат з низькою інтенсивністю ходіння;
  • АС2 (W2) (22класс, побутовий) - середня інтенсивність ходіння;
  • АС3 (W2) (23класс, побутовий)- підвищена інтенсивність ходіння;
  • АС3 (W3) (31класс, комерційний) - для малолюдних приміщень;
  • АС4 (W4) (32класс, комерційний) - середня інтенсивність ходіння;
  • АС5 (W5) (33класс, комерційний) - висока інтенсивність.

 

Виробники позначають побутові типи ламінатних панелей схематичним будиночком, а інтенсивність ходіння - зображеннями чоловічків, від 1 до 3, в залежності від зносостійкості продукту.

 

Для того, щоб вам стало більш зрозумілим, що це означає, давайте спробуємо розібратися детальніше. Уявіть собі квартиру. У ній є кілька спалень, дитяча, кухня та  вітальня. Так от, в спальню, як правило, людина заходить всього кілька разів на день, в дитячій малюки бувають частіше, а от у вітальню або кухню протягом дня майже постійно заходять усі члени родини. Це означає, що саме у вітальні та  кухні найбільша інтенсивність ходіння. А скільки людей заходить в офіс? А яка кількість буває в магазині або аптеці? Тому, виходячи саме з інтенсивності ходіння, класифіковано різні класи використання, на які потрібно звертати  увагу, та які необхідно обов'язково враховувати при укладанні ламінату. Адже правильно підібране ламіноване покриття - це гарантія довговічності, надійності та функціональності вашої підлоги.

 

Серед виробників ламінату лідерами якості вже багато років є Німеччина і Австрія. Egger, Step, Parador і Quick Tarkett - це бренди, які відомі в усьому світі та користуються заслуженою популярністю, час від часу представляючи передові інноваційні розробки. Китайський ламінат не особливо радує якістю, але більша частина споживачів віддає йому перевагу, завдяки невеликій ціні. А ось російська продукція на українському ринку так і не змогла зайняти будь-які  лідируючі  позиції.

 

на головнуОбновлен 18 авг 2016. Создан 30 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Яндекс.Метрика Україна онлайн Погода в Києві Бесплатная раскрутка сайта
Позитивные новости
Дневник Феникса