Вітаємо Вас на сайті ремонту та послуг 'ВАШ МАЙСТЕР'!


☎(067)148-49-82, ☎(066)157-52-04

 

Вибираємо керамiчну плитку.

Детальний розгляд параметрів керамічної плитки, важливих для якісного проведення плиточних робіт та правильного укладання плитки. 

Плиточні роботи - важлива частина кожного ремонту, тому до їх виконання слід підійти з максимальною відповідальністю, поетапно виконуючи всі операції крок за кроком. Проте перед тим, як приступити до роботи, необхідно з'ясувати, які завдання вирішує укладання плитки у кожному конкретному випадку, як плитка підрозділяється по видах, типах, властивостях, призначенні і функціональності, врахувати основні чинники, що впливають на вибір.

Укладання плитки. Як правильно вибирати плитку?

 

Власне, керамічна плитка є найоптимальнішим вибором «одягу» для ванної кімнати, кухні, санвузла. Її основними перевагами можна назвати високу міцність, естетичність, надійність, вона є екологічно чистим матеріалом, плитка не горить, може витримувати досить високе навантаження, на поверхні не виникають тріщини, та сколи з часом.


 До того ж, з точки зору експлуатації, плитка є унікальною декоративною поверхнею, оскільки з неї легко та просто видаляти бруд, а ще цей обробний матеріал чудово перешкоджає проникненню вологи, і мало чутливий до дії різних хімічних речовин.


Почати проведення плиточних робіт необхідно з вибору плитки. Як правило, найпильнішу увагу при обробці будинків і квартир приділяють декоративним властивостям плитки, таким, як:

 • Малюнок (найпопулярніший стиль малюнка – майоліка (по – голландськи, по – італьянськи, російські кахлі), найдорожчий – барельєф).
 • Колір (від стриманої палітри натуральних відтінків, до футуристичного вибуху яскравих фарб).
 • Тон (в процесі виробництва плитку сортують по тону, кожен тон формують в окремі партії, зазвичай тон плитки вказується  лiтерами на упаковці : тон А, тон С і так далі).
 • Розмір (велика плитка буде дуже неестетично виглядати в маленькій ванній).
 • Калібр (подібно до сортування по тону, партії плитки сортують по розмірах (наприклад, плитка з розмірами 300х300 може мати партію 295х295 або 301х301)).
 • Форма (класичний  варiант – квадрат, а для оригiнального дизайну взагалi можна використовувати прямокутну плитку, шестикутну, iз закругленими краями).

 

Якщо упаковка плитки маркірується сніжинкою (*) – це морозостійка плитка для облицювання фасадів, неопалювальних приміщень.


Емальована плитка маркірується за технологією виробництва:

знаком полум'я з цифрою 1 маркірується монокотура (одинарне випалення, наприклад, клінкер, котто),

полум'я з цифрою 2 – біокотура (подвійне випалення – фаянс, кіт офорті, майоліка).

Існує також неемальована плитка – так званий “керамічний граніт”, керамограніт або грес, її отримують шляхом пресування, одинарного випалення і механічної обробки виробів.


Виробники випускають два види плитки, різних по своєму призначенню – підлогова (на упаковці намальований слід ноги) і облицювальна (зображення долоні на упаковці).

Виконувати укладання плитки обох видів актуально як для кухні, так і для ванної кiмнати. Підлоговий варіант володіє такими якостями як водостійкість, невелика пористість і до того ж володіє досить щільною структурою. На практиці це означає, що якщо навіть  що-небудь і проллється на підлогу, на плитку, покриття не пропустить вологу, а затримає її. Завдяки цій властивості плитки, можна деяким чином уникнути затоплення сусідів, що у свою чергу виключить непередбачені грошові і психологічні витрати.

Як вибрати керамічну плитку?Плиточні роботи.
Для ванної кімнати можна використовувати витончену глазуровану плитку, яка має спеціальне покриття. Проведення плиточних робіт з використанням даного типа матеріалу надасть вашій ванній кiмнатi прекрасного зовнішнього вигляду. Поверхня виглядатиме глянсовою, проте на підлогу рекомендується класти саме неглазуровану.

 

Більш того, при укладанні плитки неглазурованого типу, бажано використовувати матеріал більш рельєфний, такий, що має нерівну поверхню, щоб збільшити опір ковзанню.

Опір ковзанню – важливий параметр для підлогової плитки, здатність керамічної плитки протистояти ковзанню визначаються коефіцієнтом тертя. Цей параметр варіює від R9 (дуже слизька, як підлогове покриття бажано не використовувати) до R13 (можна використовувати навіть у басейнах).


Також слід враховувати такий важливий у наш час параметр (наприклад, для робочої поверхні кухні), як хімічна стійкість. По мірі стійкості до дії різних кислот і побутової хімії плитку розділяють на 5 класів:

 • D – нестійка
 • C – низька стійкість
 • B – середня стійкість
 • А –  досить стійка до дії хімії
 • АА – не чутлива до дії хімічних речовин.

 

Стирання (зносостійкість) плитки – вельми важливий параметр, що впливає на довговічність, вимірюється в умовних одиницях PEI від I до V.
За результатами проведення випробувань (шліфування абразивним кругом без здобуття видимих пошкоджень) плитці привласнюють номер і групу.

 • (PEI 0) Група 0 – керамічна плитка виключно для стiн.
 • (PEI I) Група 1 – для стiн і маловідвідуваних кімнат (м'яке взуття).
 • (PEI II) Група 2 – для приміщень з невеликим рухом.
 • (PEI III) Група 3 – середня інтенсивність руху.
 • (PEI IV) Група 4 – середньо-висока інтенсивність руху.
 • (PEI V) Група 5 – громадські приміщення високої прохідності.

 

Таким чином, при виборі керамічної плитки слід придiляти особливу увагу тонуванню партії, калібру, зносостійкості плитки, здатності протистояти ковзанню (для пiдлоги), інколи дуже важливо, щоб плитка була стійка до дії агресивних середовищ.


Також слід враховувати вологопоглинання-морозостійкість (В-М-код) – важливий параметр при зовнішній обробці (басейни, сходи, відкриті приміщення). Цей параметр маркірується залежно від способу формування плитки:

А – екструзія, 4группи від AI (В-М-код від 0 до 3%) до АIII (В-М-код більше 10%),

В – пресування, 4группи від ВI (В-М-код від 0 до 3%) до ВIII (В-М-код більше 10%).

 

Отже, ми пройшлися по всіх основних характеристиках керамічної плитки, і вказали основні нюанси, яким варто приділити увагу при виборі плитки для зовнішнього та внутрішнього оздоблення приміщень.

Вдалих Вам покупок!

 

на головнуОбновлен 18 авг 2016. Создан 24 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Яндекс.Метрика Україна онлайн Погода в Києві Бесплатная раскрутка сайта
Позитивные новости
Дневник Феникса